what a surprise!

Aşağı kaydır

bundan yıllar önce davos’ta şimon peres’e sıkı posta koymuş, tüm dünyanın onu izlediğini iyi bilerek “siz adam öldürmeyi iyi bilirsiniz” diye rest çekmişti. ardından, elinde tuttuğu ak parti logolu klasörü kolunun altına koyup “sahneyi” terk etmişti.

aynı recep bey, yıllardır aynı postayı hem dış hem de iç politikada türkiye adına koyamadı nedense. başkalarının hakkını savunurken aslan, kendi halkının hakkını savunurken kağıttan kaplan oldu maalesef.

sonra tutturdu bir açılım diye. güya her şey daha güzel ve daha özgürlükçü olacak, dağdakiler “pardon” deyip dağlardan inecek, düz ovalarda yapılan düz adam siyasetiyle ülke daha iyi yerlere gelecekti. açılımı yapanlar açılımı çok açtılar. ardından açık unuttular. tavizler verildi. şehit sayıları katlandı. terör yayılma alanı edinirken teröre destek verenler arttı. ve masumlar yeniden ölmeye başladı.

tüm bunlar olurken recep tayyip erdoğan’ın hakkını yememek lazım. yeri geldi kükredi. ancak vatandaşına, medyaya, teröre karşı birleşmeye çalışanlara çok güzel kükredi. onları laflarıyla ve üstün tartışma üslubuyla dövdü, sindirmeye çalıştı.

peki gelinen nokta ne oldu? terörü bitirme, özgürlük, ileri demokrasi vaadiyle insanlara seslenen, ancak sesi kubbede boş bir seda olan recep tayyip erdoğan’ın türkiye’si. sokakları alev alev yanan. askerleri ve sivilleri yok yere ölen. “bıçak kemiğe dayandı”, “sabrımızı zorlamayın” edebiyatıyla günlerini geçiren. dağdaki teröristleri içlerindeki bazı hainlerce bağırlara basılan bir ülke.

20 ağustos 2012 gaziantep saldırısından sonra ekranlara çıkacak ve halka seslenecek bir kez daha; sağduyu ve itidal çağrısı yapacak. saldırıları kınayacak (birileri ellerinde kınaları ile gezerken, terörü dağa çıkaranları, şehire indirenleri kucaklarken). bıçak kemiğe dayandı diyecek, teröre destek veren ülkeleri, adlarını vermeyerek bize şikayet edecek ve başka ülkelere bambaşka ülkelerin menfaatleri için posta, hatta postanın hasını koyacak. olan da bu ülke sınırları dahilinde yitip giden canlara olacak. bu elim saldırı ise ne ilk ne son saldırı olarak kayıtlara geçecek.

haydi bir daha, bir daha, bir daha… diyordu değil mi a. k. parti(si) reklamlarında…

Submit a comment