weekly pt. 7

Aşağı kaydır

Selamlar,

Geçen günler aşırı yoğun, sevindirici ve üzücüydü. Her duyguyu aynı anda tattım diyebilirim. O yüzden önce üzücü olan duygularımdan başlamak istiyorum, aslında hem üzücü hem de sevindirici.. Yaklaşık bir yıldır sanırım hasta olan bir tanıdığım vardı, ne kadar yüz yüze tanışmasak da kendi küçüklüğümü gördüm diyebilirim, çok acı çekti, ampüte oldu, tümör diğer organlarına sıçramıştı en son, yani tarif edilemez bir savaş hem kendisi için hem de ailesi ve çevresi için.. neyse yaşamak son zamanlarında çok acı veriyordur herhalde ve sonunda hayata karşı gözlerini yumdu, içimde inanılmaz bir his var, hem nefret hem sevinç.. bu kadar acı çektiği için nefret ettim, acılarından kurtulduğu için de sevindim. Umarım artık çok rahat ve mutlusundur güzel çocuk.

Bu cuma günü taşındım, taşınmak gözümde aşırı büyüyordu, yine de büyük iş oldu. Meğer benim evde ne kadar çok eşya varmış, inanılmaz. Çarşamba günü arkadaşımla çok kritik olan eşyaları götürdük, bunların içinde ve bir numaralı olan millenium falcon vardı, onu sağ salim götürdük çünkü onun bir düşmesi veya sarsılması.. aman allahım. Müzik sistemim, pikap falan hepsini taşıdık geriye ise sadece işte kaba eşyalar kaldı ama onlar da çokmuş, neyse. İki gündür annemle birlikte evi toparlamaya çalışıyoruz ve sanırım biraz düzene girdi gibi (şu anda annem yanda iptv öğreniyor – çünkü uydu çıkışı bozuk) neyse dün gece ilk defa evimde uyudum ve çok garip bir duyguymuş, huzurla uyandım ama kanepede uyuduğum için bir aya yakın biraz belim ağrıyor, gerçi çalışmaktan da olabilir bilmiyorum.

Ev çok güzel ama çok eksik.. mesele philips hue havuzuna düşmek istiyorum, öyle böyle değil. Mesele salonumda tavanda boşluk var bu genelde led falan bağlıyorlar, onun tam adı nedir bilmiyorum, oraya philips hue led şerit baktım (yaklaşık 30 metrelik led gerekiyor) fakat beni aşıyor arkadaşlar.. xiaomi baktım en sonunda o belki olabilir bilmiyorum ama 4k gibi bir fiyatı var 40 metrelik led olarak. Tabi ki duşta eksikler var, mutfakta eksikler vs vs ama hepsi yavaş yavaş tamamlanır, her şey ne zaman bir anda oldu ki değil mi?

Ayın birinde bir rapor yayınlamam gerek bütün Roche ailesine fakat %20-30 civarında bitirdim ve beni aşırı geriyor, yöneticimle konuştum (genelde her hafta 1:1 yapıyoruz zaten) o da ay başında yayınlanmasını istedi fakat nasıl olacak bilmiyorum, uykusuz geceler beni bekliyor. Bu arada bebeğim, google’un gerçekten mükemmel uygulamaları var, mesela jamboard, trello, keep (benim için muazzam bu) daha yeni yeni alışıyorum fakat trello hakkında eğitim almalıyım çünkü mükemmel bir potansiyel olduğunu seziyorum. Onun dışında bununla bitmiyor tabi ki işler, bunlara ek olarak tonlarca görevim var ve nasıl olacak bilmiyorum fakat olur değil mi?

Ev için güzel raf sistemleri bakmalıyım yani çok efektif olması gerek, bunun için ne yapmalıyım bilmiyorum ama pikap yine piç gibi kaldı ortada, belki pikap dolapları falan bakmalıyım bilmiyorum fakat beni üzüyor bu durum, neyse buna da çare buluruz.

Burayı da keep gibi kullanmaya başlamışım herhalde ahahahah.

Çok şey yapmak istiyorum ama borç batağındayım, biraz kafamı kaldırsam her şeyi yapacağım eminim.

Bugünlük bu kadar yetsin çünkü aşırı yorgunum.

Tags: / Category: Genel

Submit a comment