weekly pt. 6

Aşağı kaydır

Merhabalar efendim,

Aşırı stresli günler geçirdim, ne uyuduğum uykuda huzur bulabildim ne de gündüz çalışabildim çünkü benim için aşırı keskin bir dönemeç vardı ve mutlulukla/huzurla o dönemeçi atlattım.

Bütün gezegenlerin aynı hizaya dizilmesi gibi bir olaydı benim için, bütün geçmişimdeki bir kaç kişiyi siktir etme, yeni bir düzen kurmayla ilgiliydi.

Aracımı sattım, birikmişimi koydum ve acaip içime sinen, beğendiğim bir ev aldım. (burada bir çok insana teşekkür etmek isterim, öncelikle kardeşim nurhan (baya borç verdi kız), altan abim, sezer abim etc.)

Artık bu sikik ev sahibiyle uğraşmayacağım, sıcacık bir evim olacak, kendi oturduğum evim olacak, düzgün bir şekilde banyo yapabileceğim. gerçekten bunlar yaşam kalitesini değiştiren detaylar ya.

Mükemmel bir finansal ödeme planı çıkardım yalnız yani kendimle gurur duyuyorum, istanbulda kirada oturur gibi hatta daha ucuza kendi evim oldu.

Çok seviniyorum yahu.

Anneannem vefat etti, eve geldiğimde ev sahibiyle karşılaştım (yukarıda oturuyor) ve bana başın sağolsun demeden dedi ki;

” kirayı bu ay 1 hafta önceden alabilir miyim? ”

daha neler var amk neler fakat bugün almanya’yı aradım ve ayrılacağımı söyledim, inanılmaz bozuldular. Ben de bozulurum tabi, pandemi olur bütün alışverişlerini ben yaparım, bir şeye ihtiyaç olduğunda ben koşarım, hastaneye ben götürürüm fakat sonra kombinin ömrü biter ve bana derler ki <sen bozdun>

Neyse çok doluyum ama çok güzel oldu, olsun.

Ev konusunda da çok ters zamana denk geldi çünkü biz anlaştık bir fiyata ve sözleşme imzaladık, yan daireme 2-3 gün sonra %30 zam yaptılar ve beni korku saldı, ya adam vazgeçerse cezai şartları öder ve benim daireye de zam yaparsa gibilerinden.. bir de dolar falan fırladı, inanılmaz günlerdi.

Tamam ev faslını kapıyorum, muhtemelen 1-2 hafta içinde de taşınacağım.

Bunun dışında bir çok şey var ama gerçekten üstümden tır geçmiş gibi, bir sonraki haftanın yazısında bahsederim fakat lego at-at ucs seti ne kadar güzel değil mi?

Dolar eski 8-9 tl olsaydı BELKİ alabilirdim ama şu şartlarda imkansız.

O konuya da değineceğim.

Tags: / Category: Genel

Submit a comment