weekly pt. 12

Aşağı kaydır

Merhabalar efendim,

Çok güzel bir decision tree çıkardım, bunun adını da 500T koydum, evet evet.. üstünde güneş batmayan hat. Son zamanlarda bu hattı oldukça aktif kullanıyorum.

  • 500T genel olarak 2 parçadan oluşuyor, girişin oradaki oturan gruba A diyelim, orta kapının ilerisinde oturan gruba da B diyelim. Her zaman B>A oluyor toplamda. Dolayısıyla birisinin inme şansı B bölümünde daha fazla, bu yüzden o tarafa gidip oranın tam ortasında durmalısınız. Orada durmalısınız ki birisi inerken ya sizden alan istesin veya da orta kapıya doğru ilerlesin ve inen kişiyi ilk farkedin.
  • Bildiğiniz gibi kozyatağından sonraki durak kavacık ve en uzun duraksız mesafe burası.. oldu da buraya kadar oturamadınız. İşte o zaman geçmiş olsun 🙂 Kavacık’da binseniz ne olacak, binmeseniz ne olacak.. zaten otobüs Levent’de boşalıyor.
  • Genelde durakların tam orada duruyor fakat durakta otobüs varsa x=at2 (kare) den hemen kafanızda potansiyel olarak otobüsün duracağı yeri saptayıp ona göre hareket etmelisiniz, unutmayın önünüze geçen her birey sizin oturma şansınızı düşürüyor.

Bunları yaparsanız %90 ihtimalle biniyorsunuz (ölçtüm)

Neyse, bugün global bir firma aradı, illa görüşelim görüşelim.. tamam dedim, talep ettiğim miktarı söyleyince biraz sessizlik oldu, ardından da kendi aldığım miktarı sordu.. dedim böyle böyle. O zaman sizin için başka pozisyon düşünelim dedi, peki siz bilirsiniz dedim.

Hayattaki en sevmediğim gün yaklaşıyor, nefret ettiğim diyebiliriz. Bir an önce geçip gitse de benim üstümdeki bu gerginlik de bitse.

İş olarak her zaman olduğu gibi yoğunluk hakim, oraya koş, buraya koş fakat gerçekten mutluyum, geçen bir arkadaşıma söyledim muhteşem bir örnek verdi;

Sakarya’dan gelip İstanbul’da Bebek’de oturmak gibi değil mi?

Onur Dal

Türk şirketten global şirkete geçmek tam olarak böyle evet.

Playlistlerimden aşırı mutsuzum, komple silip en baştan yapmayı düşünüyorum hatta çünkü gün içinde 2 saat falan yol çekiyorum ve sürekli tekrar eden şarkılar dinliyorum fakat bunun da şimdilik geçici bir çözümünü buldum, podcast dinliyorum. Meksika Açmazı mesela inanılmaz ama inanılmaz iyi, otobüste salak salak gülerken buluyorum kendimi, aşırı derecede saçmalıyorlar ahahah

Önerme öner diyorlar DM üzerinden ama bakalım, belki bir öneri yapabilirim, muhtemelen inanılmaz saçma bir önerme yapacağım eğer okurlarsa da size burada söylerim.

Ev hala çok boş çünkü tam olarak yerleşemedim, yerleşemeyince de huzursuz oluyorum. Mesela bir odayı çalışma odası yapmak istiyorum artık, salonda çalışmak istemiyorum ama bunun için salona oturma seti almam gerek (salonda duran yemek masası gibi ayrıntılardan nefret ediyorum.)

Boş boş gidip ikea gezmek istedi bak canım, anneme söyleyeyim de arabasıyla götürsün beni. Bir şeyler daha yazacaktım fakat unuttum ya tamamen.

Youtube bağlantısı gömüyordum fakat sanırım youtube bu şarkıya izin vermiyor, siz yine de linke tıklayıp gidin efendim.

Tags: / Category: Genel

Submit a comment