Tatavla

Aşağı kaydır

Merhabalar,

Geçenlerde arkadaşımın tavsiye ettiği tatavla meyhanesine gittim. (Yasemin iyi ki tavsiye etmişsin!)

Osmanbey metrosundan çıkışta sağ tarafa doğru yürüyorsunuz ardından ilk sola sapıyorsunuz sağda ufacık bir yer.
Aslında iki tane var, birisi ablanın eşinin diğeri de ablanın.. eşinin olan mekan daha çok ağır abilerin oturduğu bir yer, ablanın işlettiği yer ise daha genç işi.

İlk başta kaybolmama rağmen buldum ehehe 🙂 ufacık bir yer maksimum 10 tane masa vardır. Girer girmez ister istemez o sıcaklık yüzünüze vuruyor. Mezeleri de ablamız kendisi hemen yapıyor benim gibi zor beğenen insana bile çok beğendirdi eheh.

– abla şu var mı?
– *biraz düşünür* var ablam hemen yapayım.

hiçbir zaman yok demedi bana eheh çok mutlu etti beni tabiki. Bir de starbucks’a gidince isim sormayıp, ne içeceğimi sormayıp “buyrun gökhan bey” dediklerinde mutlu oluyorum.

neyse konudan sapmayalım.

çok yedik, çok içtik.. kapı önünde bir dostları var, adı da zeus!
bulldog ile labrador kırması siyah bir salak 🙂

bizimki tabiki hayvan delisi, ben de kenarından geçiyorum. geldi oynadık, karides falan verdik, deniz börülcesi bile yedi (ağız tadını biliyor!) sonra baktı ki göbek rahat bir de güzel kucağımda uyudu. Aman allahım nasıl horluyor, bir elimle seviyorum ama elim inanılmaz titriyor eheh kim bilir ne rüyası görüyordur ahahaha

derken gel zaman git zaman çok sıcak bir ortam oluştu, cenk (ablanın oğlu) anlatıyor, biz dinliyoruz, biz anlatıyoruz abla dinliyor falan.. oradan biri oluverdik. Hesap da istanbul şartlarına hatta ufak anadolu şehirlerine nazaran uygun geldi (belki bizi sevdiler ondan bilmiyorum) (140 tl)

sonra da tam kalkacağız.. demezler mi yolluk yaptık size buyrun! (2 tane bira koymuşlar, ikram ettiler.) aaa çok güzel tamam hadi oturalım dedik, sonra da kahve yaptılar, kahvemizi de güzelce içtik ve müsade istedik, tekrar geleceğimizi çok sevdiğimizi söyledik.

çok güzel bir yemekti, insanlar, ortam falan.. umarım daha çok kazanırlar ve kalitelerinden bozmazlar.

eğer avrupa yakasında içmek için güzel bir mekan arıyorsanız, tatavla sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

benden de selam söyleyin hehe.

Submit a comment