spell

Aşağı kaydır

merhabalar efendim,

uzunca bir zamandan sonra ancak yazabiliyorum fakat gerçekten ve gerçekten hayatımın en yoğun zamanlarını yaşıyorum muhtemelen. emin olamadım bu söylediğime bilmiyorum.

birçok ülkeyi gezgin gibi gezip fotoğraf çektikten sonra yurda dönüşümüzü gerçekleştirdik fakat bana sorarsanız en güzel neresiydi diye cevap veremem, amsterdam’ın ot kokan sokakları, renkli gece hayatı mı, brüksel’in avrupai insanları mı, fransanın elitliği mi, almanyanın grisi mi, italyanların sıcaklığı mı.. bilemedim ama en çok güldüğüm yer amsterdamdı, neden acaba?!

neyse yurda bir döndük ki maalesef -haberlerde görmüştüm göz ucuyla- patlamalar, ölenler falan.. naif insanların başka dünyaya göç edişi.. hoşgeldin dedim kendi kendime.

ardından işe dönmek gerekti, sakalı kesmek bile iş oldu ahahaha. neyse işte işe döndük ki ne görelim, birçok taş yerinden oynamış, emisyon davası ve kriz nedeniyle insanların “performansın düşük” diye işten çıkarılıyor, gerçi nedir ne değildir bilmiyorum ama araştırmalarım sonucunda -güvenilir insanlara sordum- hepsinin hakettiğini söylediler. e peki diyip umarım istedikleri işe en kısa zamanda sahip olurlar dedim ve hayatıma devam ettim.

fakat en bomba olay sanırım, ik direktörünün benim müdürümü arayıp “bunu yapamıyoruz, bize gökan gerek, biraz alabilir miyiz?” diyip de beni ankara’ya davet etmesi oldu.

personel bazında birçok veriye bağlı olarak model kurmam istendi.. fakat gerçekten yapamadım.
çok çalıştım çabaladım ama yapamadım.. şaka şaka yaptım 1 günde AEHWQHEGQWEGQ

götüm çok pis kalktı yalnız, şöförler alıyor, bırakıyor, kahvaltılar geliyor, dedim herhalde paralel evrende müdür oldum 😀

neyse bu iş biraz sıkıntılı çünkü benim yaptığım simülasyonda bir hata, mavi veya beyaz yaka hatalı maaş + prim ödenmesini sağlayacak bu yüzden 1287312631 defa daha kontrol etmem gerekli, bir de nasıl derler “hap simülasyon” yapmalıyım mesela ufak bir tablo ve şu verimlilikte olan mavi yaka prim havuzundan şu kadarını alacak veya atölye yetkilisi css ve iş tekrarı vs vs vs vs, muhtemelen 15-20 sheet vardır bir excel sheetinde.. pazar pazar şirkete gidip, onları kontrol etmem gerek zira genel müdürümüze sunulacak ve o da üst yönetime sunulacak.

giderayak bana bu işleri kitlediler, bir de demezler mi seni organizasyonel gelişim’e alalım. olur dedim ama öbür taraftan da teklif bekliyorum, bilemedim ne yapacağımı.

pazar işe gitmek bana koymuyor ama şu simülasyon yüzünden stresliyim, birçok insanın prim ve maaşı benim yaptığım modelden geçiyor, bunun yükü gerçekten çok fazla.

neyse araya bir şarkı sıkıştıralım.

bu kadında ne ses var be azizim.. gerçekten bu sesteki kararlılıkla bana söylense, tamam ne istiyorsan yapalım, canımı alacaksan al veya ne bileyim kolumu keseceksen kes derim.

inanılmaz gerçekten. bu kadının bir şarkısı daha var, neydi unuttum.

neyse gezilere dönelim biraz, fotoğraflar güzel gibi gözüküyor ama gerçekten daha bakamadım bile! ispanyollar, almanlar falan herkes benden fotoğraf bekliyor, wetransfer gokan! diyip duruyorlar bir de adımı çok komik söylüyorlar ahahah fakat ot içip kafayı bulduktan sonra iki almanın “her havzın dibi aynı” diye gazlamam süperdi, resmen kavga ettiler aehuyageygqte

tableda parisi görmek bile güzel.

yalnız su hocam ya su.. su neden bu kadar pahalı hala? 2,5 veya 3 € vermek istemiyorum ben!
zaten yazmışlar, save water drink beer! diye.

brükseldeki delirium denilen 2004 çeşit biranın olduğu yerde bira seçmek de inanılmaz zor, resmen kitapçık veriyorlar eline! neyi seçsem diye afallıyorsun.

şimdi de başka şarkıya geçelim mi canısı?

bu da çok güzel zaten bu kadın bb king isimli efsaneyle düet yapmış birisi, thrill is gone şarkısında.
böyle bu şarkılar tam çerezlik, tam böyle sıkıntılı hava müzikleri.

merak etmeyin en güzelleri sona bıraktım 🙂

sonunda yarın dövmem yapılıyor, bunun için biraz heyecanlıyım, nasıl birşey olacağını biliyorum ama ne bileyim içimde garip bir heyecan mevcut!

bakımı biraz zormuş ama bakacağız çaresine, vazelin falan aldım aehuaheua vazelin ne zaman dense gülüyorum aheuahuea

güzel güzel, biraz büyük olur mu acaba diye düşündüm neyse artık koy rahvan.

aslında geziden yazılacak çok şey var, değişiklikler, insanların düşünce yapıları vs gibi şeyler ama çok çok uzun olur yazı o zaman, belki başka zaman yazarım bilemiyorum veya yazılara ara ara serpiştiririm.

bugün de okula gittim aylar aylar sonra projemi seçmek için, şükür ki hoca basit bir proje verdi, yani ben öyle olduğunu düşünüyorum, her zaman yaptığım işin biraz daha detaylısı fakat bir an önce dataları almam gerekli.

inanılmaz güzel bir ders seçtim bu arada! teşekkürler ışıl ahah 🙂

DATA MINING!

fakat hiç dersine giremedim daha umarım hoca çok söylenmez.

sonraaaa star wars ne ara geliyor bakamadım ama ona imax planlarım var! bir de the martian’a gidemedim en kısa zamanda gideceğim ama ne zaman ben de bilmiyorum veya hangi boşlukta?

bu kadar bisiklet gördükten sonra almamak olmazdı değil mi canısı?

birkaç plan yaptım bakalım herşey istediğim gibi gidecek mi, bilemedim fakat zor bir yola girdim bisiklet konusunda 🙂 engelsizpedal’ı da ihmal etmemeliyim.

çok garip bir hafta beni bekliyor!

neyse gerçekten uzun yazmışım şimdi baktım da..

en güzel şarkıyı en sona yazacağım dedim ve karşınızda!

Submit a comment