şipşak.

Aşağı kaydır

4 tane alternatif var hepsi hakkında konuşmak istiyorum:

1) Lomo instant

Sanremo modeli bu, bununla birlikte 4-5 tane farklı temada kamera çıkacak. Burada bir bityeniği var, lomo kickstarterda 119$ civarında önsipariş alıyor fakat çakal lomo türkiye ise 399 tl demiş. muhtemelen üstüne gümrük vs ekliyorlar lakin ben onlarla birebir yüzyüze konuştuğumda ise kickstarterdan siparişi verebilirsiniz, herşeyi biz üstleniyoruz ve size buradan teslim ediyoruz demişlerdi.

Lomo nedir diye anlatmama gerek yok sanırım. En alınası makine bu.

2) Polaroid socialmatic

Aslında bu da çok güzel alet, android yüklü. Bu da size sınırsız imkan veriyor isterseniz çektiğiniz fotoğrafları düzenleyip öyle baskı alabilirsiniz. İmkan çok fakat ben hala lomodan yanayım, sonuçta eskiden böyle imkanlar yoktu ve “ne çıkacak acaba?” gibilerinden bir merak vardı, bu merak güzel.

3) Fujifilm instax serisi

Bunlar da güzel fakat normal çekimler, yani üstünde hiçbirşey yok, sürpriz yok, ne görüyorsanız o. fiyatı da 400 tl civarında gereksiz pahalı.

4) Manuel Lomo + dijital back

Bunun tam fotoğrafı yok fakat Lomo Holga alıyorsunuz bir de 300 tl’ye lomodan dijital back alıyorsunuz birleştiriyorsunuz, voltran oluşuyor. güzel ama pahalı ve estetik değil.

Bana soracak olursanız 1. seçeneği seçin derim zaten az kaldı çıkmasına.
Çok da kral.

Submit a comment