metropolis pt.1

Aşağı kaydır

Burayı çok ihmal ettim ve buna gerçekten aşırı üzülüyorum. Bunun için bir şeyler yapmam gerek.

Neyse merhabalar güzel insanlar,

Son 2-3 aydır duvarım kırık, burada yazdım mı bilmiyorum ama bana büyük bir ders (kurumsal hayatta öğrenim demek çok daha etkileyici oluyor.) oldu. Kendisini çok zeki zanneden kahramanımız bir kaç ay önce klima aldı fakat klima almadan önce de aynı duvardaki başka bir yerdeki yere taktırmak istediğini söyledi ve önden bakan servis geldi.. dedi ki olur abi.

İşlemler başladı, klima satın al, şu anda çıkışının olduğu yerden oraya doğru hat çektir ve servisin takmasını bekle. Bir sabah geldi servis (başka birisi) duvarı gördü adam ufak bir şoka girdi ve dedi ki

– abi ne yaptın? buraya olmaz bu klima..
– nasıl olmaz? hiç mi olmaz?

gibi saçma kabullenme sorularıyla mücadele ettim fakat olmadı tabi ki, ilk yerine takıldı. Ardından ise başka bir usta buldum ve çağırdım, nasıl olacağını anlattı ve duvarı eğimli kırmam gerektiğini söyledi. Sonra ise duvarı tekrar kırdırdım, paramı hazırladım ve klimayı taşıttım. Bugün de sıvacı geldi kocaman hatları falan kapatta duvarda olan, 2-3 gün sonra da gelip zımpara + boya yapacak ve sonunda kırık duvara bakıyor olmayacağım, aşırı mutluyum.

aslında her şey (gerçekten her şeyde olduğu gibi) zincirleme. çünkü bir kaç aydır müzik dinleyemiyordum ve ben müzik dinleyemezsem rahatlayamıyorum, stresimi atamıyorum, mutlu olamıyorum.. şimdi boyadan sonra güzel güzel yerleştireceğim ve pikap bağlantılarımı yapıp.. gerçek müziğe kavuşacağım.

onun dışında iş konusunda acaip bir yoğunluk vardı fakat atlattım galiba mesela bu haftasonu çalışmıyorum! cuma günü bize yarım gün ve öğleden sonradan beri evde yatıp yuvarlanıyorum, yarın ve öbür gün de öyle olacak, aşırı aşırı aşırı mutluyum.

belki yakın zamanda isviçre’ye gideceğim bir toplantı için onun da heyecanı var, gerçi belli değil gidip gitmeyeceğim ama sizlere fotoğraf atarım canlarım 😀

yöneticimle 1:1 lerim mükemmel geçiyor ama beni kıllandırıyor biraz, yani bu kadar güzel olamaz her şey veya karşımdaki aşırı aşırı profesyonel (zaten mükemmel ötesi bir kadın, tapıyorum resmen.)

tool’un son albümünün plağı çıkmış, onu da bi ara almam gerek, gerçi maddi açıdan biraz rahatladım, artık rainbow45’e gidip takılabilirim ahahah

nighthawks tablosunu hala alamadım, bi ara yeltendim ama yorumlarda kötü baskı falan diyordu o yüzden vazgeçtim, güzel bir yer bulursam mutlaka ama mutlaka alacağım.

bizim şirketin yelken takımı kuruluyor sanırım, benim de şirketten çok sevdiğim <karşim> renan kuruyor ve beni de takıma alıp eğitecekmiş. bambaşka hobilere kayıyor gibiyim. gerçi biz kim böyle yelkenli veya deniz sporları kim fakat belli olmaz.

onun dışında ne oluyor.. ehm.. başka da bir şey yok ya, stabil bir hayat işte.

Tags: / Category: Genel

Submit a comment