endless river

Aşağı kaydır

İnanılmaz saçma zamanlar yaşıyorum, bir plan yaparken yerini bambaşka şeyler alıyor ve buna uyuz oluyorum. çünkü ben plan adamıyım, bir plan yaparım ve o planda bir şeyler yolunda gitmezse gerilirim, ben gerildiğim zaman da etrafımdaki herkesi gererim, bu tam olarak <crystal clear>.

dizimde bir sıkıntı var epeydir, pandemi şu bu derken çok rahatsız etmedi fakat hazır fırsat varken göstermem gerek, MR istiyor doktor, haklı, isteyebilir ama o hastaneye ulaşmam aşırı zor. yaklaşık 2,5 saatte vardım haftaiçi öğlen saatinde, bir de alay eder gibi akşam 8-9 gibi mr boş dediler, geri döndüm geldim ama kendimi ve kendi sağlığımı çok erteliyorum, ilerde başıma bela açacak gibi bu.

kendimi erteliyorum dedim ve kendi kendime orta açtım. geçenlerde plak almadığımı farkettim uzun süredir ve bu işe el atmam gerektiğini düşündüm. opus3a isimli siteydi sanırım baya arşivi büyük, orada bir üyelik açtım ve sepete almak istediğim plakları ekledim ve ortalama 1.000₺ tuttu, ne kadar pahalı olmuş ya, hele Tool aman allahım bir albümünü ekledim sanırım 400₺ falandı. neyse yavaş yavaş o listeyi eritmem gerekiyor.

python derslerime devam etmeli ve bunu projelendirmeliyim, bunun yanına access/sql uzmanlığı eklemeliyim, tabi bir yandan da PBI devam etmeliyim fakat işte hiçbirisini yapamıyorum, engel olan bir şey yok ama motivasyonum yok sanırım.

iş değiştirme durumları tekrar hortladı, eski müdürüm (yeni direktör) ilan açmış, bana mesaj attı ve <özgeçmişinde bunları bunları yaz, güncelle> dedi ve ilana başvurdum. bir de tabi elden cv verecekmiş İK’ya onu da gönderdim.
Etrafımdaki herkes <olm bu sana özel ilan açıyor, kesin oldu> tarzında cümleler kuruyor ama bu tarz bir beklentinin sonucunun çok çok ağır olduğunu bizzat gözlerimle babamda görmüştüm, o yüzden kesinlikle heveslenmiyorum, ne olacaksa olur tadındayım.

Telefonum geçenlerde kapandı ve 5-6 saatlik bir stres yarattı bende çünkü sorunu bilmiyordum. hemen kafada diagram çizdim ve adım adım ilerledim, beta profil bile yükledim. şıkları eleyerek sonunda doğru sonuca vardım ki telefon düzeldi. bir söz vardır ya;

if it ain’t broke, don’t fix it.

Random.

Aynen bu tarzda yaşıyorum.

Geçen hafta kampa gittim, cevat abimin sandalyesine öldüm bittim, bu kadar rahat bir kamp sandalyesi olabilir mi ya? resmen benim gibi XL insanlar ve rahatlık için yapılmış, bi ara onu da almam gerekiyor. kamp yeri biraz garipti, çok zengin bebeler geldi, hepsinin arkasında çekme lüks karavan veya römork ama römorklar da öyle böyle değil, üstünde solar ünite bile var. fiyatına bakayım dedim belki ucuzsa düşünebilirim diye 120.000₺ civarı çekme karavan tibinde römork, dur ya geçen link attım arkadaşa, bulayım da gözünüz gönlünüz açılsın pis fakirler.

böyle garip şeyler var işte ama bir taraftan da muazzam değil mi?

geçenlerde önüme bir gruptan video geldi, aslında elemanları çok beğenmem ama sanırım ambiyans + müzik çok hoşuma gitti, rakı içerken tekrar aramayayım diye şuraya bırakayım, siz de faydalanın.

sanırım spotifya hi-fi seçeneği geliyor ki yıllardır bekliyordum, geldikten sonra tidal’ı bırakabilirim gönül rahatlığıyla çünkü %99 oranında tidal üstünden dinliyorum ve spotify kalitesi alıştıktan sonra farkettiriyor. Geçenlerde tidal’ın güzel bir özelliğini keşfettim aslında eğer shuffle yapmazsan listen bittikten sonra gerçekten çok hoş şarkılarla devam ediyor, neye göre algoritma bilmiyorum ama mesela bende bittikten sonra b.b. king ile devam ediyor, eric clapton’a geçiyor falan güzel oluyor tam arkafonda çalışmalık.

neyse daha yazacaktım ama bütçeler gelmiş. bi bitmediniz amk.

Tags: / Category: Genel

Submit a comment