end of era i think

Aşağı kaydır

çok güncelleme var sanırım maddeler halinde gitmek istiyorum.

Lego

Şimdi efendim legoda yarıya kadar geldim fakat sanırım 4-5 tane parça kaybettim ve benim gibi takıntılı birisi için kabul edilebilir birisi değil.
Dolayısıyla biraz daha profesyonel yaklaşıp hazırlık yaptım bu sefer.
Şöyle ki birçok alüminyum aşure kabı aldım 🙂 ve yaptığım legoyu sökeceğim. Ardından da bütün parçaları kategorize edip, sıfırdan sakin sakin tekrar başlayacağım. tam bir deli işi ya, kendimden nefret ediyorum.

Yemek;

Bugün yemek yapayım dedim fakat yapamadım, kendime çok kızıyorum.
Altı üstü bir çorba yahu nedir bu dalgınlık? ortalama 1 litre su koymam gerekirken 2 litre su koydum ve sonra tencereye bakıyorum “allah allah.. neden rengini bulmadı, komposto gibi..” dedim.. sonra sosunu yaptım, sosu koydum ama bir kase içmeye çalıştım.. böghk!
Dolayısıyla olmadı tabi ki, neyse ki akşama makarna ve köfte yaptım, afiyetle yedim. Bundan sonra ilk fırsatta kıyma alıp güzel bir köfte yapmalı ve buzluğa koymalıyım.

İş;

Aşırı yoğun bir zaman geçirdik hala da geçirebiliriz.. bilmiyorum.
Bu şirketten ve vasıfsız yöneticilerinden bıktım, her Yönetim Kurulu toplantısı tatilden sonra veya bayramdan sonra olur mu? düşünüyorlar herhalde.. biz çalışanlarımıza nasıl eziyet edebiliriz? Corona belasından kurtulmuyoruz ama sanırım iş aramak için aktif duruma geçebileceğimi düşünüyorum.. dolayısıyla buralardan gitmek istiyorum.

Kamp;

Seyahat yasakları bittiğine göre sanırım arkadaşlarla birlikte şöyle yaylalara falan çıkabiliriz! muhteşem bir şey. Özgürlük meğerse ne kadar önemliymiş değil mi?

Kahve makinesi;

Aylardır sanırım bir makine istiyordum, fiyatlarına falan bakıyordum, pahalı değil fakat alıp/almama arasındaydım.. bi ara internete girdim ve fiyatının %300 zamlandığını görünce.. ~4500 tl.
Direk araştırmaya koyuldum ve eski fiyatından bir mağazada buldum, hemen aldım.
Aklıma da bir şey takıldı, şimdi bu mağaza gönderecek mi acaba? gerçekten zam olduysa (inanılmaz mantıksız) iptal edebilirler, türk mantığı işte.

Tags: / Category: Genel

Submit a comment