dunya varmis

Aşağı kaydır

oh be! dünya varmış arkadaş! cuma günü 17.00 gibi yola çıktık bu sefer kamp alanı biraz garip bir yerdeydi, öncü birlikler bakir topraklar bulmaya çalıştılar ve menekşe yaylasının civarında (ulaşım yok) bakir topraklar buldular, su da vardı.

yola çıktık tabi.. giderken 3-5 araç geride kaldı ve onları bir köyde bekledik.
derken hava karardı.. yüksek rakıma çıkıyoruz, bir anda sis bastırdı.. aman allahım, ben böyle sis görmedim, 1 metre önümü göremiyorum. tabi yolculuk muhtemelen 4-5 saat sürdü derken vardık.

pavyona çevirmişler 🙂 her yer ışık, rengarenk, sarı falan.. direk çadırları iki dakikada kurduk, kafamı dikey eksende yukarı bi çevirdim.. yıldız yıldız üstüne! hemmmmen tripodu kurdum, makinemi çıkardım fakat inanılmaz paslanmışım, çok zorlandım çekmekte fakat sonra çektim tabi.

ertesi gün de yürüyüş falan derken kamp alanına bir döndüm ki.. yerde sürünsem ıstakoz zannederler. herkes aaaooovvv dedim noluyor? acımıyor da.. neyse drone ile birkaç şey çektim mükemmel oldu tabiki.. (onları da kolajlamam gerekecek.) gerçekten 2 gün oksijen tavan yaptı ve geri döndük.

her şey çok güzel fakat toplanması çok yorucu ya.. zaten kamp alanında ateş yak, su doldur, yemek yap vs yoruluyorsun sonra bir de yorgunluğun üstüne de hadi çantanı topla, çadırı topla, matları topla, yatağı topla, ıvır zıvır topla vs.. neyse gerçekten çok güzeldi.

geçenler de ups’e gittim (16.00 da kapanıyormuş bu arada), son dakika içeri girdim ve bekliyorum.. gayet güzel, genç birisi girdi (7-8/10) içeri sıra bekliyor falan.. sıra ona geldi, telefona bir şeyler yazdı ve gösterdi. engelli.

o kadar üzüldüm ki.. o kadar kahroldum ki.. inanılmaz moralim bozuldu. neyse ki kargocularla iyi anlaştılar, yoksa çat pat işaret dilini biliyorum ben de yardım ederdim.

bu arada dark 3. sezonu bitirdim ama o mu beni bitirdi, ben mi bitirdim bilmiyorum inanın.. beynimi mikrodalga fırına koymuş gibiler.. hazmetmem gerekecek.

böyle kendi kendime yazıyorum ama kimse okuyor mu acaba?

Tags: / Category: Genel

Submit a comment