be-be-be.

Aşağı kaydır

Merhabalar,

Uzun oldu yazmayalı fakat birazı benden kaynaklı diğer kısmı ise sistemden kaynaklı.
Maalesef ki wordpress garip bir update yayınladı ve güncelleyince herşey çalışmaz oldu.
Tam o sıralarda bizim de bütçe ve yk zamanlarına denk gelince akabinde de yüksek lisans finallerim olunca zaman ayırıp da backup’ı hayata sokamadım.

Sonunda soktum fakat birçok ayar da kaymış, sağ taraftaki widgetlar tokenları olmadığı için sapıtmış falan fişmekan, elbet hepsi düzelir sıkıntım yok 🙂

Aslında siteye bir de “şifresi olmayan giremez” gibi bir sistem kurmuştum, neden kurdum tam olarak bilmiyorum ama tahminlerim; “şeffaf bir yazı yazamıyorum, millete küfredemiyorum, özgür değilim!” diyeydi fakat sonradan anladım ki istediğim zaman özgür olabiliyormuşum. Yazdığım yazıları sadece kendine özel yap, olsun bitsin. No big deal!

Bu siteyi de bir nevi blog amaçlı almıştım zaten. O yüzden yazacaksam özel yazarım eheh.

İlerleyen vakitlerde, zaman bulabilirsem teknik analiz yapıp da “yatırım tavsiyesi olmayan” şu şöyle olabilir, bu böyle olabilir gibilerinden birşeyler de yazmak istiyorum.

Gündem seçim her zamanki gibi:

Aslında zincirleme reaksiyonun son halkası yaşandı geçen, bunca yıldır AKP hükümeti ve onun liderlerinin dayattığı bazı şeyler vardı. Herşey birikti, birikti ve sonuçta böyle bir olay yaşandı.

Gezi parkı, soma, yolsuzluklar vs vs.. bir sürü olay bir kesim halkın nefretini uyandırdı. Elbetteki kimse tamamen herkes tarafından sevilemez, bu bunca zamandır böyle olmadı, siyasi kariyerde de hiç olmaz.

Sonuç olarak HDP’nin arkasında Kandilli ve İmralı olduğundan dolayı sevmiyorum fakat şunu da kabul etmek gerekir ki Selahattin Demirtaş başarılı bir lider, arkasında gençleri de aldı. HDP’nin aldığı büyük bir kısmı gençlerin oyudur bunu unutmamak gerek.

İlerleyen seçimlerde şimdiki gençlerin üstüne hatrı sayılır bir miktar genç de eklenecek. O zaman ise denge tamamen değişecektir. Şimdi MHP ve CHP’nin düşünme zamanı bence, şunu sormalılar kendilerine “Emekliye bilmem kaç maaş gibi eski tip siyasetten kurtulup, gençlere yatırım yapmalıyım.. ve bunu nasıl yaparım?” Aslında CHP kısmında baya bir kıpırdanma oldu fakat Kemal Kılıçdaroğlu’nun potansiyeli belli, şöyle bir ütopik birşey düşünüyorum:

Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP’den alın, yerine Selahattin Demirtaş’ı getirin. Bütün arkaplandaki ideolojileri sıfırlayın.
CHP’nin oyu ne olurdu sizce? 🙂

O yüzden liderlik önemli bir vasıf, vizyon önemli bir vasıf.

Bu konuya şimdilik es verelim.

Saçma sapan konulara geçip de kafamızı dağıtalım.

Şöyle birşey gördüm yapılabilir ve cidden çok güzel olur:

inanılmaz güzel değil mi? (Bunu da söylediğimde her zaman aklıma “how beautiful is it not?” repliği gelir.)

Gilmour yeni albüm ismini söylemiş: Rattle that rock.
Kötü birşey çıkmaz ama adam malum çok yaşlandı, ne olacak göreceğiz.

Şöyle bir fotoğraf buldum çok hoşuma gitti, millet gitsin dubai de salak salak fotoğraflar paylaşsın.

çok güzel.

Şimdilik burada kalsın, devam ederiz.

Submit a comment