algorithms

Aşağı kaydır

hello there,

böyle selamlamayı çok seviyorum çünkü obi-wan kenobi bütün star wars filmlerinde bu repliği kullanıyor ve aşırı güzel ya.

Geçenlerde genel müdür falan yönetim ile toplantımız vardı, işte burada da benim 3-4 slaytlık bir sunumum vardı, konu bana gelince hello there! diye girdim gerçi kimse anlamadı ama olsun, ben kendimi tatmin ettim. Aslında fransızca girecektim şaka amaçlı ama dedim çok olur, kendine gel, genel müdür falan, ne bu cüret?! 😀

Neyse hayatımızda inanılmaz bir yön var, ehm.. adı neydi aslında.. diagram diyebilirim sanırım tam adını unuttum. Böyle mesela sabah kalkınca (genelde 5) direk gözümü açınca “kalkma – hazırlanma” aşaması kafamda canlanıyor, genelde şöyle oluyor.

kalk elini yüzünü yıka.
bir tane sigara iç
su iç
dişlerini fırçala
su iç
üstünü giyin
parfüm/deodorant vs.
çanta kontrol
anahtar kontrol (genelde evde unutabiliyorum)

şu aşamalar direk kafamda canlanıyor ve yataktan kalkmadan önce “şunu yaparsam şu kadar vakit kazanırım, şöyle yaparsam böyle oluyor, sigarayı da içme aşağıda içersin” gibi çok olasılıklı şeyler.

neyse bunu geçince de bitmiyor her şey, ardından da işte yapacaklarımı keep’e yazıyorum, şöyle olursa bunu böyle yap gibilerinden.. ardından kişisel şeyler de var tabi, bunu da öyle yapıyorum.

Bütün günüm what if ile geçiyor, eve gelince de pert olmuş biçimde duvara bakıyorum.

bayadır yazamamıştım, güzel güzel, biraz tempo gerek.

Tags: / Category: Genel

Submit a comment